Temní rytíři

Z DuvesWiki
Přejít na: navigace, hledání
Temní rytíři
Temní rytíři
Poslední vládce Rin Jadert IV.
Vznik 1017
Turdrim I.
Zánik 1203 (186 let)
Události Obléhání Zarku 1058
Bitva o Mantu 1197
Požár Mosudu 1198
Bitva o Mantu 1203

Temní rytíři bývali za svých zlatých let nejobávanější frakcí v celém Cosarbu. Jejich cílem bylo ovládnout svět a sjednotit všechny pod jednu vlajku.

Historie

Původně království Ankrard založil Turdrim I. roku 1017. V roce 1043 se chopil vlády Rin Jadert I., ten vyhlásil téhož roku válku Ablu i Argahrelu a založil vojenskou frakci s názvem Temní rytíři. Všichni vojáci Ankrardu museli povinně vstoupit do frakce. Název vznikl podle charakteristické zbroje Ankrardských vojáků. Zakladatel, Rin Jadert I. tak vybudoval obrovskou armádu. Do roku 1058 se Temným rytířům opravdu dařilo a tohoto roku zaútočili na Zark, hlavní město království Ablo. V bitvě o Zark však byli poraženi a vůdce Rin Jadert I. byl zabit. Jeho syn, Rin Jadert II. však hned stanul na trůn Ankrardu a pokračoval v dobývání Nardichu. Roku 1066 Rin Jadert II. zemřel a nastoupil tak na jeho místo v čele Temných rytířů i království Ankrard jeho syn, Rin Jadert III. Tomu se roku 1135 podařilo dobýt Zark, přičemž rozhodl, že se z království Ankrard stává vojenská frakce Temných rytířů a název Ankrard se tak zcela vytratil. Temní rytíři však Zark udrželi pouze necelý rok. Když na město zaútočil řád Rytířů světla, museli se Temní rytíři stáhnout. Vypluli s veškerým loďstvem na ostrov Qrasal, kde se ukryli. Postavili zde Kvadrant vítězství jako nové sídlo a pod ním vybudovali vesnici. Hlavnímu alchymistovi Temných rytířů, Mirthalu Kelmoirovi, se však v roce 1195 nezdařil experiment a jeho katastrofické následky donutili Temné rytíře stáhnout se blíže k pobřeží. Dva roky na to se Temným rytířům podařilo dobýt Mantu, kam se také všichni přemístili. Zničili zde Strom věčnosti a následující rok vypálili Mosud u Sternu. V bitvě o Mantu roku 1203 byli Temní rytíři poraženi, Rin Jadert IV. byl zabit užitím koruny Aliance a frakce Temných rytířů tak oficiálně zanikla. Zůstala fungovat pouze EČTR.

EČTR

Eliminační četa Temných rytířů je malá skupina zabijáků založená roku 1197, která na rozkazy Rina Jaderta IV. tajně popravovala klíčové osoby znepřátelených frakcí. I po porážce Temných rytířů v bitvě o Mantu roku 1203 plnila EČTR nadále své úkoly a při snaze obnovit frakci Temných rytířů byla roku 1224 také poražena.